Autor:

redaktor

Utworzono:

03.09.2016

Mecz zweryfikowano jak walkower 3:0 na korzyść Victorii Niemcz z powodu naruszenia nietykalności cielesnej sędziego asystenta przez kibica Krajny.

Sędzia główny: Rafał Kosek (Bydgoszcz).

Wynik boiskowy: Krajna Sępólno Krajeńskie - Victoria Niemcz 2:1 (1:0)

Bramki: 20' Mariusz Mosek, 49' Artur Dądela - 51' Tomasz Cichy.

Przy wyniku 2:1 dla Krajny w 89 minucie na boisko wtargnął kibic, który - jak podaje strona Krajny na Facebooku - "wskoczył na sędziego". Z kolei strona Victorii Niemcz: https://pl-pl.facebook.com/VictoriaNiemcz/ - relacjonowała:

"MECZ PEŁEN ZWROTÓW AKCJI
Punktualnie o 17:00 sędziowie z Bydgoszczy wyprowadzili na murawę w Sępólnie Krajeńskim drużyny Victorii i Krajny. Pierwsza połowa toczyla się pod dyktando gospodarzy , którzy w 19 min obieli prowadznie i do 39 min kontrolowali przebieg meczu . Wtedy we wlasnym polu karnym bramkarz fauluje Michała Siemaszko i arbiter wzkazuje na " wapno " Jednak kapitan Victorii Piotr Boliński nie potrafił zamieni karnego na bramkę trafiając w słupek. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie . Po zmianie stron obraz gry nie ulegał początkowo zmianie Krajna atakowała , Victoria próbowała zawiązywać jakieś akcjie które nie znajdowaly dorogi do bramki. W 50 min gospodarze po pozornie niegroznej sytuacji dostają od arbitra rzut karny który przyniósł podwyzszenie rezultyu na 2:0 w 60 min kontuzji nabwil się Niedbalski, którego zastąpił Cichy . Od tego momentu na boisku zaczęła panować tylko Victoria. Goście calkowicie przejeli inicjatywę rzadko pozwalając Krajnie na przekroczenie linni środkowej. W 65 min Po pięknej zespołowej akcji bramkę kontaktowa zdobywa Tomek Cichy. Victoria miała jeszcze swoje sytuacje na wyrównanie ale zabrakło precyzji i zimnej krwi. Do podstawowych 90 min sędzia główny doliczył 4 , ale to co wdarzylo się w 93 min nie powinno się nigdy zdarzyć . Pijany kibic przeskoczył ogrodzenie i uderzył w twarz bcznego sędziego , po tym incydencie mecz został przerwany. Teraz decyzję o wyniku podejmie Wydział dyscypliny KPZPN.Victoria zagrała w składzie
Bonalski Piotr , Boliński Piotr , Markiewicz Maciej , Kubera Radek , Filipski Patryk , Siemaszko Michał , Grobelski Łukasz, Bogusławski Piotr ( 87 min Guczkowski Filip) Lamenta Dawid (80 min Kujawski Kuba ) Niedbalski Piotr (60 min Cichy Tomasz ) Stolarski Michał ( debiut )".