Dąb Potulice znów punktuje

W 10. kolejce klasy A Dąb Potulice podejmował Victorię Koronowo. Znacznie wyżej notowany rywal nie miał łatwo w meczu z gospodarzami pomimo że wystąpili oni osłabieni kadrowo. Trener potulickiej drużyny Krzysztof Ksobiak znów nie mógł skorzystać z wszystkich zawodników. Przykładowo Patryk Jasiński musiał pauzować za żółte kartki, a bramkarz Szymon Cyganek jest kontuzjowany. W zaistniałej sytuacji szkoleniowiec desygnował do gry między słupkami debiutanta, 19-letniego Denisa Grubicha.

Dąb w 18 minucie objął prowadzenie po strzale Michała Muracha. Piłka odbiła się od obrońcy Mateusza Chrzanowskiego i wpadła do bramki bronionej przez Michała Oczkowskiego. Z niezrozumiałych względów sędzia zapisał tego gola jako samobójczego. W 28 minucie było już 2:0 dla Dębu, gdy ponownie do siatki trafił Michał Murach. Gospodarze nie cieszyli się długo z dwubramkowego prowadzenia. W 30 minucie Maciej Górzyński uzyskał tzw. kontaktową bramkę. Tuż przed gwizdkiem na przerwę goście doprowadzili do remisu, gdy Denisa Grubicha pokonał Łukasz Dziedzic-Kamiński. Do przerwy wynik brzmiał: 2:2.

W drugiej połowie bramki nie padły, a Dąb musiał wykazać się determinacją, aby obronić remis. W 77 minucie czerwoną kartkę zobaczył Karol Pierzyński, który na boisku pojawił się zaledwie 120 sekund szybciej. Grający w dziesięciu gospodarze utrzymali w sumie korzystny dla nich wynik. Dąb zremisował z Victorią Koronowo 2:2 (2:2). To drugi mecz z rzędu, w którym drużyna z Potulice zdobyła punkt.

W 11. kolejce Dąb zagra wyjazdowe spotkanie z Victorią Niemcz. Mecz odbędzie się 28 października o godzinie 18:00 w Żołędowie.