Dąb Potulice zwycięża z GLKS Dobrcz

Dzisiaj Dąb Potulice podejmował w meczu 2. kolejki klasy A innego beniaminka – GLKS Dobrcz. Przed meczem Mirosław Chełmiński – z Wydziału Gier i Dyscypliny K-P ZPN, referent juniorów młodszych, wręczył drużynie Dębu puchar za awans do A klasy. Była też minuta ciszy, bo zmarł prezes Dobrcza.

Obserwatorem meczu był znany i ceniony w przeszłości sędzia piłkarski – Roman Kostrzewski. Do przerwy potuliczanie nie grali olśniewająco i przegrywali 0:1. Po zmianie stron wyrównującą bramkę i gola na 2:1 zdobył Michał Murach. Najskuteczniejszy napastnik klasy B w ubiegłym sezonie, dwukrotnie pokonał bramkarza gości głową. Asystowali przy tych trafieniach: Damian Kokowski, który dośrodkował piłkę z rzutu rożnego i Szymon Jurek, zagrywający futbolówkę ze skrzydła. Zresztą Szymon Jurek ustalił wynik meczu, gdyż uzyskał trzeciego gola. Asystę zaliczył Kewin Ciechanowski. Ostatecznie Dąb Potulice pokonał GLKS Dobrcz 3:1 (0:1).

Trener Dębu Krzysztof Ksobiak powiedział o meczu: „Przespaliśmy pierwszą połowę. Graliśmy słabo. Nie wykorzystaliśmy stuprocentowej sytuacji w 1 minucie, gdy po rzucie wolnym Karol Pierzyński trafił w słupek. W drugiej połowie zagraliśmy dużo lepiej i efektem tego były 3 zdobyte bramki a mogło być więcej. Goście nie wytrzymali meczu kondycyjnie i grało nam się łatwiej. Teraz jedziemy do Gostycyna po kolejne 3 punkty”.

Na zdjęciu: zdobywca dwóch bramek Michał Murach.