Dąb wygrał sparing z Koroną Dębno

Wczoraj Dąb Potulice w ramach przygotowań do rozgrywek klasy A zmierzył się na własnym stadionie w sparingu z Koroną Dębno. Goście w minionym sezonie występowali w grupie I pilskiej klasy B i w stawce siedmiu drużyn zajęli trzecie miejsce.

Szkoleniowcy obu drużyn ustalili, że będą rywalizować w tercjach liczących po 30 minut. Trener Dębu Krzysztof Ksobiak miał do dyspozycji aż 24 zawodników, z których sześciu nie grało w zeszłym sezonie w potulickiej drużynie. Wśród nich byli całkiem nowi piłkarze: Denis Piotrowski, Michał Juszczak (obaj ostatnio w Czarnych Nakło) i Artur Cielasiński (w przeszłości Zawisza Bydgoszcz, w ubiegłym sezonie - Czarni Nakło). Trzech zawodników miało już związki z Dębem: Bartłomiej Kubiak, Jonasz Szrubkowski i Marcel Nyka. Potuliczanie dość pewnie pokonali rywala 6:2.

20.07.2016. 18:30: Dąb Potulice (klasa A) – Korona Dębno (klasa B) 6:2 (2:0, 1:0, 3:2)

Bramki dla Dębu: Michał Murach 2, Patryk Jasiński, Marcel Nyka, Damian Kokowski, Michał Baumgart.

W środę (3 sierpnia, godz. 18:30) Dąb w kolejnym sparingu podejmie bydgoskiego Zawiszę, który w nadchodzącym sezonie występować będzie na boiskach klasy B.