Dąb z Krajną zagrał na remis

W 20. kolejce klasy A Dąb podejmował dzisiaj w Potulicach szóstą w tabeli Krajnę Sępolno Krajeńskie. Goście, którzy mają zapewniony ligowy byt i nie walczą o awans, pojawili się w wybitnie młodzieżowym składzie. W ich zestawieniu było tylko dwóch seniorów, ponieważ postanowili ogrywać w lidze młodzież. Trzeba jednak podkreślić, że młodych piłkarzy nie brakuje także w drużynie z Potulic. Przyjezdni za sprawą 18-letniego Dominika Bonka zdobyli prowadzenie. Wyrównującego gola uzyskał 19-letni Kamil Sobieszczyk, który w trzecim występie w barwach Dębu zaliczył już drugie trafienie. Do przerwy był wynik remisowy 1:1. Na przebieg meczu wpływ wywarła czerwona kartka, którą sędzia pokazał 18-letniemu zawodnikowi Krajny – Maciejowi Kaczmarkowi. Dąb dominował na boisku i jak powiedział zawodnik gospodarzy Amadeusz Huzarski, miał bardzo dużo tzw. stuprocentowych sytuacji do zdobycia bramek. Niestety, po raz kolejny miejscowi zawodnicy mieli problemy z ulokowaniem piłki w siatce. Trener Krzysztof Ksobiak stwierdził: „Zabrakło skuteczności... Takie mecze powinniśmy wygrywać”. Dąb zremisował z Krajną 1:1 (1:1).

W 21. kolejce dziesiąty w rozgrywkach Dąb podejmie w Potulicach sąsiada w tabeli – Tartak Wudzyn. Mecz zostanie rozegrany 6 maja (sobota, godz. 11:00). Będzie to potyczka, o których zwykło się mówić: „o wszystko”.

Na zdjęciu: trener Dębu Krzysztof Ksobiak.