Dąb zakończył sezon 2016/2017

W poprzedniej kolejce Dąb Potulice zwyciężył bez problemów 6:2 (1:0) ostatnią w tabeli Spartę Przysiersk. Skutecznością popisał się Kamil Wisiorek – zdobywca trzech goli, a po jednym trafieniu dołożyli: Patryk Jasiński, Denis Piotrowski i Michał Murach.

Dzisiaj drużyna z Potulic, zajmująca dziesiąte miejsce w tabeli, zagrała w Pruszczu z miejscowym Startem, który już wcześniej zapewnił sobie awans do klasy okręgowej. Potyczka z liderem nie przyniosła niespodzianki. Mecz można śmiało określić mianem teatru jednego aktora, którym był 21-letni Jakub Krukowski. Ten napastnik zdobył aż cztery gole i Start pokonał Dąb 4:0.

Jakub Krukowski wygrał też z 34 trafieniami bezapelacyjnie klasyfikację najlepszych strzelców. Za nim uplasował się Artur Dądela (Krajna Sępólno Krajeńskie) – 26, a trzecie miejsce zajął Michał Murach (Dąb) – 23.

Dąb Potulice w sezonie 2016/2017 klasy A zajął 10. miejsce i oczywiście zapewnił sobie ligowy byt. Jak na beniaminka, jest to dobre osiągnięcie. Zawodnikom i trenerowi Krzysztofowi Ksobiakowi należą się gratulacje.