Dąb zwyciężył Krajnę

Dąb zwyciężył Krajnę

W 7. kolejce klasy A Dąb Potulice podejmował dotychczas trzecią w tabeli Krajnę Sępólno Krajeńskie. Goście zapewne mieli na uwadze wysoką porażkę Dębu tydzień wcześniej z Zawiszą i spodziewali się łatwej wygranej. Drużyna z Potulic, zagrała jednak dobry mecz, chociaż znów nie mogła wystąpić w pełnym, najsilniejszym zestawieniu. Wprawdzie do gry powrócił po kontuzji Michał Murach, ale za kartki pauzował Patryk Jasiński. W porównaniu do meczu z Zawiszą Bydgoszcz trener Krzysztof Ksobiak dokonał korekt w wyjściowej jedenastce, w której znaleźli się: Mateusz Szypkowski, Karol Pierzyński, Bartosz Jóźwiak, Andrzej Moskwa i wspomniany Murach.

Do przerwy goli nie było, ale po zmianie stron Dąb objął prowadzenie po strzale Kamila Wisiorka. Chwilę później mogło być już 2:0, bo piłka po uderzeniu jednego z zawodników gospodarzy trafiła w słupek. Co nie udało się drużynie z Potulic, wyszło przyjezdnym, którzy za sprawą Artura Dądeli i Dominka Bonka wyszli na prowadzenie 2:1. Dąb nie zamierzał jednak spasować i dzięki atakom w ostatnich 10 minutach doprowadził do rezultatu 3:2 na swoją korzyść. Najpierw bramkarza Krajny pokonał Michał Murach, a potem znów Kamil Wisiorek, który trafił do siatki po akcji wprowadzonego na plac gry Krzysztofa Dury. Dzięki zwycięstwu 3:2 (0:0) potuliczanie opuścili ostatnią lokatę w tabeli.

„– Porażki uczą, co widać po nas, że potrafiliśmy po kilku z rzędu, wygrać z Krajną” – powiedział jeden z piłkarzy Dębu.

W 7. kolejce Dąb zagra w Tucholi. 30 września (godz. 15:00) jego rywalem będzie miejscowa Tucholanka.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości