Przygotowania Dębu do rundy wiosennej

Dąb Potulice przygotowania do rundy wiosennej w klasie A rozpoczął 3 stycznia bieżącego roku. Zawodnicy mieli jednak mało rozbratu z piłką, bowiem od listopada 2016 roku uczestniczyli w rozgrywkach halowych I ligi Nakielskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Wynik w nich nie był najważniejszy, bo udział stanowił też jeden z elementów przygotowań. W stawce dziewięciu drużyn potuliczanie zajęli ósme miejsce. Niektórzy z piłkarzy Dębu wystąpili w innych zespołach. Przykładowo Damian Kokowski grał w ekipie Zielonych Gorzeń i długo miał szansę na zwycięstwo w rywalizacji na najlepszego strzelca (ostatecznie wygrał w niej Kamil Barkowski z zespołu Sąsiedzi Sipiory z 22 bramkami). Zawodnicy Dębu trenują aktualnie trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki i czwartki. Do 16 lutego są to zajęcia w sali gimnastycznej potulickiej szkoły (dwa razy) i w hali w Paterku (raz w tygodniu). Trener Krzysztof Ksobiak uzgodnił na razie pięć sparingów, a szósty, z bydgoskim Zawiszą, jest w trakcie załatwiania. Pierwszy mecz kontrolny zaplanowany został na weekend 18/19 lutego. Rywalem będzie Pałuczanka Żnin, która po rundzie jesiennej jest liderem klasy B (grupa: Bydgoszcz IV).

Ramowy plan meczów kontrolnych przedstawia się następująco (konkretne terminy i godziny zostaną ustalone):

18/19.02: Pałuczanka Żnin (klasa B)

25/26.02: Ramiel Bydgoszcz (7. miejsce w stawce 11 drużyn – klasa B, grupa: Bydgoszcz III)

4/5.03: Zieloni Zalesie (6. miejsce – klasa B, grupa: Bydgoszcz III)

11/12.03: Korona Dębno (3. miejsce w stawce 8 drużyn – klasa B, grupa: Piła I)

18/19.03: Czarni Ferdynandowo (2. miejsce – klasa B, grupa: Piła I)

W trakcie ustalania spotkanie z Zawiszą Bydgoszcz (2. miejsce – klasa B, grupa: Bydgoszcz III).