Remis Dębu w Gostycynie

W 9. kolejce klasy A Dąb Potulice zagrał wyjazdowe spotkanie w Gostycynie, gdzie jego rywalem był miejscowy Myśliwiec. Po dwóch porażkach z rzędu drużyna z Potulic zdobyła punkt. Zawodnicy Dębu byli jednak niepocieszeni, bowiem wprawdzie do przerwy remisowali 1:1, ale w drugiej połowie wygrywali już 3:1. Mimo dwubramkowego prowadzenia mecz zakończył się wynikiem remisowym 3:3. Pierwszą bramkę dla potulickiej drużyny zdobył Denis Piotrowski. Gol na 2:1 padł po samobójczym trafieniu zawodnika Myśliwca, ale udział w tej akcji miał Michał Murach. Na 3:1 podwyższył znakomitym strzałem 42-letni Andrzej Moskwa, który udowadnia, że wiek w piłce nożnej nie gra roli. Weteran Dębu po raz kolejny pokazał swoją klasę. Nie obyło się bez dramatycznych wydarzeń. Około 70 minuty kontuzji kolana doznał bramkarz Szymon Cyganek i właśnie wtedy, gdy golkiper Dębu grał z urazem, rywal strzelił dwa gole. Potem między słupkami stanął zawodnik z pola – Bartosz Jóźwiak, który spisywał się całkiem dobrze. Trudno przesądzać, kiedy bramkarz drużyny z Potulic wróci do gry. „– Byłem w Szpitalu Wojskowym. Mam stłuczone i przeciążone kolano. Lekki obrzęk, ale na dniach powinno być lepiej. Muszę jeszcze iść do ortopedy i fizjoterapeuty” – powiedział Szymon Cyganek.

Dąb zremisował z Myślwcem 3:3 (1:1) i nadal zajmuje dwunaste miejsce w tabeli. W 10. kolejce potulicka drużyna podejmować będzie zajmującą siódme miejsce w rozgrywkach, Victorię Koronowo. Mecz zostanie rozegrany 22 października o godz. 15:00.

Na zdjęciu: Andrzej Moskwa (numer 6).