zamknij reklamę

W meczu Dębu znów hokejowy rezultat!

W spotkaniu 12. kolejki klasy A Dąb Potulice zagrał w Przysiersku z miejscową Spartą. Gospodarze dotąd wywalczyli jedynie dwa punkty, ale w tej potyczce długo spisywali się dobrze. Prowadzenie zdobyła Sparta w 22 minucie po strzale Grzegorza Sułkowskiego. W 39 minucie wyrównał Michał Murach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Po zmianie stron doszło do prawdziwej kanonady. Miejscowi wyszli na prowadzenie 3:1 za sprawą zmiennika, 17-letniego Wojciecha Rzeźnika, który w 27 minucie zastąpił strzelca pierwszego gola. Młodzieniec ze Sparty trafił do siatki w 64 i 68 minucie. Najpierw pokonał Patryka Grudę, a potem Michała Baumgarta, który w 67 minucie wszedł do bramki w związku z czerwoną kartką Grudy. Niejedna z drużyn pewnie załamałyby się przy niekorzystnym wyniku 1:3 i grze w dziesięcioosobowym składzie. Jednak nie Dąb! W 71 minucie Michał Murach zdobył tzw. kontaktowego gola. W 83 minucie do remisu 3:3 doprowadził Andrzej Moskwa. Na niespełna 180 sekund przed upływem regulaminowego czasu gry Murach strzelił bramkę na 4:3. W doliczonym czasie 18-letni zmiennik Mikołaj Jaruzal pokonał Mirosława Otlewskiego i ustalił wynik meczu na 5:3 dla Dębu. Dąb w dwóch ostatnich potyczkach strzelił aż 10 goli! Michał Murach, zdobywca trzech goli w tym spotkaniu, dogonił najlepszego dotychczas strzelca klasy A (grupa I) – Artura Dądelę (Krajna Sępólno Krajeńskie) i z 17 bramkami przewodzi z nim na liście najskuteczniejszych. Dąb z 14 punktami awansował na 9. miejsce w tabeli. Sędzia meczu popełnił błąd, gdyż w składzie meczowym ujął Michała Jurka, a faktycznie wystąpił Szymon Jurek! Szczegóły spotkania >>>> TUTAJ.

5 listopada Dąb podejmuje lidera tabeli – Start Pruszcz. Znów zapowiadają się duże emocje.