Współpraca partnerska Dębu z Zawiszą Bydgoszcz

LZS Dąb Potulice nawiązał współpracę partnerską ze Stowarzyszeniem Piłkarskim „Zawisza”. Współpraca ma pomóc w rozwoju szkółki piłkarskiej Dąb Potulice poprzez treningi z kadrą trenerską oraz rozgrywanie i organizację turniejów piłkarskich. Współpraca obowiązuje oba podmioty nie tylko na odcinku sportu.

Drużyna seniorów SP „Zawisza” będzie miało udostępnione boisko w Potulicach przy ul. Sportowej w celu rozgrywania towarzyskich i ligowych meczów mistrzowskich organizowanych przez Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej w sezonach 2016/2017 i 2017/2018.

Wypada przedstawić naszego partnera. WKS Zawisza Bydgoszcz założono w marcu 1946 roku. Stowarzyszenie Piłkarskie „Zawisza” od 2003 roku jest jedynym spadkobiercą historii i tradycji klubu. Bydgoski klub jest wiceliderem tabeli wszech czasów obecnej I ligi (dawna II liga), w której występował przez 34 sezony. Ma też na koncie występy w piłkarskiej ekstraklasie przez 14 sezonów. Stowarzyszenie Piłkarskie „Zawisza” obecnie prowadzi szkolenie dzieci w pięciu grupach wiekowych.

Żywimy nadzieję, że współpraca z tak zasłużonym klubem przyniesie korzyści nam, jak i naszemu partnerowi. Warto nadmienić, że drużyny młodych piłkarzy SP Zawisza Bydgoszcz wezmą udział w turnieju „Dąb Cup 2016”, rozgrywanym w Potulicach 27 i 28 sierpnia.

Strony internetowe Stowarzyszenia Piłkarskiego „Zawisza”:

zawisza.bydgoszcz.eu

zawisza-bydgoszcz.futbolowo.pl