Reaktywacja drużyny seniorów Dębu Potulice

Została reaktywowana piłkarska drużyna seniorów Dębu Potulice. W sezonie 2014/2015 zostanie zgłoszona do rozgrywek Klasy B.

Warto przypomnieć, że w sezonie 2011/2012 potulicką drużynę wycofano z rozgrywek już po 5. kolejce rozgrywek Klasy A. Przyczyna była prozaiczna: brakowało zawodników chętnych do gry. Na teraz jest kilkunastu piłkarzy, którzy chcą występować na ligowych boiskach. Nie czekają oni bezczynnie na rozpoczęcie nowego sezonu, ale pod szkoleniowym okiem Krzysztofa Ksobiaka rozgrywają spotkania towarzyskie. Dotychczas rozegrali cztery mecze i we wszystkich zwyciężyli. W trzech z tych potyczek zmierzyli się z zespołami grającymi już w Klasie B. Wszystkie z nich występują w grupie Bydgoszcz IV. Najpierw Dąb rozgromił na własnym boisku Iskrę Samoklęski Duże, zajmującą aktualnie 6. miejsce. Przyjezdni już po 20 minutach przegrywali 5:0. Ostatecznie Dąb pokonał ich aż 12:3. W kolejnym meczu rywalem potuliczan była Zorza Ślesin, siódma drużyna z wymienionej grupy Klasy B. Dąb zwyciężył 6:3. Potuliczanie wygrali również z piątą w tabeli Skrą Paterek - 4:2. W sobotnie popołudnie, 14 czerwca o godzinie 18:30, rozpoczęło się spotkanie z ekipą Gwiazdy Olszewka. Klub ten reaktywowano po latach niebytu 29 listopada 2012 roku. Drużyna z Olszewki też chce zmagać się na ligowych boiskach, ale dopiero od sezonu 2015/2016. W pierwszych 45 minutach gra była wyrównana i zanotowano remis 2:2. W przerwie trener Krzysztof Ksobiak przeprowadził dość ostrą mobilizację swoich podopiecznych. Przyniosło to spodziewany efekt. Goście z Olszewki słabli z minuty na minutę, a Dąb rozgrywał akcje, z których niektóre były godne filmowej kamery. Już nikomu z zawodników Gwiazdy nie udało się pokonać bramkarza Dębu - Edwina Cholewczyńskiego. Gospodarze strzelili jeszcze sześć goli i ostatecznie zwyciężyli 8:2 (2:2).

14.06.2014. 18:30: Dąb Potulice - Gwiazda Olszewka 8:2 (2:2)

Bramki dla Dębu: Michał Murach 2, Kewin Ciechanowski 2, Mikołaj Gapa 2, Łukasz Srokowski i Damian Kokowski.

Dąb: Edwin Cholewczyński - Kewin Ciechanowski, Łukasz Nowak, Patryk Jasiński, Jacek Szymański - Mikołaj Gapa, Szymon Jurek, Damian Kokowski, Łukasz Srokowski, Michał Bąk, Michał Murach.

Sędziował: trener Dębu Krzysztof Ksobiak.

Kadrę Dębu Potulice obecnie stanowią: Edwin Cholewczyński, Patryk Gruda - bramkarze, Kewin Ciechanowski, Bartosz Grzegorek, Patryk Jasiński, Łukasz Nowak, Tomasz Rogalski, Jacek Szymański - obrońcy, Szymon Jurek - obrońca/pomocnik, Mikołaj Gapa, Michał Jurek, Damian Kokowski, Andrzej Moskwa, Łukasz Srokowski - pomocnicy, Michał Bąk, Marek Maciejewski, Michał Murach i Krzysztof Rygielski - napastnicy. Wielu z tych zawodników jest wychowankami Dębu lub potulickiej Polonii. Są to m.in. Gruda, Szymański, Gapa, Kokowski, Srokowski, Bąk, Murach i Rygielski. Z kolei Kewin Ciechanowski i Patryk Jasiński są wychowankami Czarnych Nakło. Szymon Jurek z powodzeniem uprawia również biegi długodystansowe i należy do Nakielskiego Klubu Biegacza. Najbardziej zaawansowany wiekowo jest Andrzej Moskwa, który 4 sierpnia skończy 39 lat. Rozegrał w Dębie największą liczbę spotkań na poziomie piłkarskiej Klasy A. Dysponuje jednak niespożytymi siłami. Największą karierę piłkarską odnotował 26-letni Michał Murach, który występował w juniorach bydgoskiego Zawiszy i grał jako pomocnik na poziomie III ligi w Unii Solec Kujawski. Z niecierpliwością będziemy czekać na debiut Dębu na boiskach Klasy B. Całkiem realne jest, że ta przysłowiowa mieszanka rutyny z młodością przyniesie korzystne wyniki.

Na zdjęciu: drużyna Dębu podczas przerwy w meczu z Gwiazdą Olszewka.