Wisła Fordon zwyciężyła w klasyfikacji „Fair Play"

Nie jestem jeszcze w stanie podać całej klasyfikacji „Fair Play”, ale wiadomo już, że najlepszą drużyną klasy B (grupa III Bydgoszcz) okazała się Wisła Fordon, który zakończyła rundę jesienną z 30 minusowymi punktami.

Drugie miejsce zajęła Iskra Zamość-Rynarzewo –34 punkty, a trzecie Dąb Potulice –40. Trzeba zaznaczyć, że zespół z bydgoskiego Fordonu wygrał klasyfikację jak najbardziej zasłużenie i nie zmienia nawet tego fakt, że rywalizował na boisku w jednym spotkaniu mniej (nie grał ze Zjednoczonymi Chwaliszewo). Inne ekipy powinny brać przykład z piłkarzy Wisły, którym w rozgrywkach wiodło się średnio, ale demonstrowali za to sportową postawę. Zgodnie z zapowiedzią nagrody otrzymać miało dwunastu zawodników Wisły Fordon, którzy w barwach swojej drużyny rozegrali najwięcej minut. Nagrody trafią jednak do 13 piłkarzy. Tymi zawodnikami są:

1. Dawid Pobutkiewicz – 965 minut
  2. Szymon Tomasz Kwiatkowski – 954 minuty
  3. Robert Musiałowski – 910
  4. Dawid Zbrojewski – 856
  5. Radosław Gaszak – 775
  6. Dawid Szulc – 753
  7. Piotr Paweł Wnuczyński – 701
  8. Damian Zasada - 591
  9. Łukasz Jan Wilczewski – 564
  10. Dawid Wojciechowski – 537
  11. Mateusz Pobutkiewicz – 520
  12. Bartosz Łoś – 517
  13. Paweł Kitowski – 490

Ponadto nagrody otrzymają: trener fordońskiej drużyny Kamil Kałużny i prezes – Bartosz Traczykowski.

Nagrodami są książki o wartości 80 zł każda „Droga do piłkarskiej ekstraklasy. Zawisza Bydgoszcz 1946-1960” – autorstwa Zenona Greinerta i Karola Tondera, którzy przekazali książki dla zwycięzców.