Kolejna dwucyfrówka orlików Dębu/FA Mezar

Dzisiaj kolejny mecz mistrzowski rozegrali orlicy Dębu/FA Mezar.

Spotkanie zaplanowane pierwotnie na potulickim stadionie na niedzielę rozegrano dzień wcześniej ze względów organizacyjnych. Jutro bowiem odbędą się kolejne dwa mecze, w których zmierzą juniorzy młodsi i seniorzy. OrlicyDębu/FA Mezarw środę ulegli w NakleSkrze Paterek3:6, mimo że prowadzili 2:0, a do przerwy remisowali 2:2. Bramki dla potuliczan uzyskali: Dawid Bembnista 2 i Kacper Kania. Potuliccy orlicy podejmowali dzisiaj swoich rówieśników z Tucholanki Tuchola. Mecz przebiegał pod dyktando Dębu FA/Mezar. Festiwal strzelecki podopiecznych Patryka Grudy rozpoczął w 11 minucie Adrian Woźny. Ten sam zawodnik zdobył kolejne dwie bramki dla gospodarzy. Miejscowi do przerwy jeszcze trzykrotnie pokonali bramkarza Tucholanki i po 30 minutach wynik brzmiał 6:0.

Po zmianie stron potuliccy orlicy uzyskali jeszcze cztery gole, a ostatniego tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Bartłomieja Bednarskiego z Bydgoszczy. Przyjezdni odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Zresztą szkoleniowcy Tucholanki nakazywali swojemu bramkarzowi grę na czas, aby nie przegrać jeszcze wyżej. Sugerowali mu, aby zwlekał z wprowadzaniem piłki do gry. Dąb/FA Mezar zwyciężył ostatecznie 10:1 (6:0). To druga dwucyfrowa wygrana (uprzednio 20:0 z Gwiazdą Sypniewo). Bramki zdobyli: Adrian Woźny 3, Dawid Bembnista 2, Hubert Gruntkowski 2, Mateusz Steć 2, Kajetan Siekierka. Zatydzień Dąb/FA Mezar pauzuje.

Na zdjęciu: drużyna orlików Dębu FA/Mezar Potulice przed meczem z Tucholanką (trzech pierwszych z lewej to orlicy z Tucholi).