Orlicy Dębu/FA Mezar znów wygrali

Dzisiaj w 6. kolejce klasy orlika (grupa I Bydgoszcz) drużyna Dębu/FA Mezar zmierzyła się na własnym boisku z Krajną Sępólno Krajeńskie.

Spotkanie przyniosło sporo emocji. Dąb/FA Mezarzdobył prowadzenie po strzale 10-letniego Huberta Gruntkowskiego. Na 4. minuty przed końcem pierwszej połowy Krajna doprowadziła do wyrównania. Do przerwy był więc remis 1:1. Po zmianie stron goście przystąpili do zdecydowanych ataków. Długo nie mogli uzyskać gola, bo na przeszkodzie stanął im świetnie dysponowany bramkarz gospodarzy - 10-letni Piotr Szamlewski. Bronił on dobrze i szczęśliwie. Kiedy wydawało się, że piłka już wpadnie do bramki, Piotrowi pomógł słupek i poprzeczka, w które uderzała futbolówka. Jednak w 42. minucie Krajna swoje ataki przypieczętowała zdobyciem gola i prowadziła 2:1. Gospodarze nie zamierzali się poddawać i przystąpili do odrabiania strat.W jednym przypadku Krajnę przed utratą gola uratowała poprzeczka. Za to dwukrotnie jeszcze na listę strzelców wpisał się Hubert Gruntkowski i podopieczni Patryka Grudy odnieśli zasłużone zwycięstwo 3:2.

Na zdjęciu: w udanej interwencji bramkarz Dębu/FA Mezar - Piotr Szamlewski. W biało-czerwonych strojach jego koledzy z drużyny.